27 maraton ateński - 08.11.09

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 8 listopada odbył się w Atenach klasyczny Maraton na historycznej trasie z Aten do Maratonu o długości 42 km i 195 m pod hasłem „Ochrona Środowiska”. Bieg ten jest największą masową, biegową imprezą organizowaną co roku w Atenach. Dla tych, którzy nie są w stanie pokonać dystansu klasycznego Maratonu, Grecki Związek Lekkoatletyki SEGAS przygotował trasy o długości 5 i 10 km. Tradycją szkolnych imprez sportowych Zespołu Szkół im. Z. Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach jest udział młodzieży w biegu na 5 i 10 km oraz dzieci na trasie 700 m.

W tegorocznym mini Maratonie, pomimo deszczowej pogody, stawiło się na starcie 87 najmłodszych uczestników. W biegu na dystansie 5 i 10 km wzięło udział 134 uczniów szkoły polskiej. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt na trasie 5 km zajęła Jurkowska Atena, drugie Kruszewska Ewelina, trzecie Frankowska Emilia. W kategorii chłopców: pierwsze miejsce Skok Mateusz, drugie Szwakop Mateusz, trzecie Madziar Mateusz. Na 10 km biegło tylko 4 uczniów: pierwszy dobiegł Tołoczko Michał, drugi Wawrzyniak Sebastian, trzeci Czepiela Ireneusz. W kategorii dziewcząt jedyną zawodniczką była Wyczesany Aleksandra.

Trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody ufundowane przez Ambasadę RP w Atenach.

Celem tej sportowej imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, kultury fizycznej oraz podtrzymywanie tradycji kulturowych Grecji. Uczestnicy ukończyli bieg pomyślnie pomimo trudnych warunków atmosferycznych.
Trasę w Maratonie rozpoczęło 3853 zawodników, trasę 10 km pokonało 1900 osób, a 5 km 1631 osób.

Galeria...

Maraton  5 km   8-11-2009 (5)

Maraton  700 m    8-11-2009 (1)

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.