Dzień niepodległości - 10.11.2009

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 10 listopada 2009 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IIIa gim.: Anna Bagińska, Justyna Pala, Joanna Markowska, Dominika Ozimkiewicz, Katarzyna Luba, Weronika Frydrych, Paulina Florek, Nikolas Kret, Jakub Rzepka, Dawid Habdas, Mateusz Skok, Krzysztof Bolanowski oraz Zbigniew Szczepański z klasy I LO, pod kierunkiem pani Jolanty Laconitis i pani Kornelii Frątczak- Wołoszyn. Słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego « Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości!» powitaliśmy zaproszonych gości: pana Konsula RP w Atenach Andrzeja Kępińskiego, pana pułkownika Zbigniewa Cetnarskiego Attache Obrony, księży: Andrzeja Pełkę i Krzysztofa Homa z Parafii Chrystusa Zbawiciela w Atenach, panią Małgorzatę Kajzik przewodniczącą Rady Rodziców wraz z całym Prezydium Rady Rodziców, Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne i Was- koleżanki i koledzy. Po części oficjalnej i odśpiewaniu hymnu państwowego, przedstawiliśmy scenariusz pt.: «Nasze drogi ku wolności». Przypomnieliśmy dzieje naszej Ojczyzny zanim nadszedł upragniony dla Polaków dzień 11 listopada 1918. Wysłuchaliśmy następujących pieśni: Rota, Wojenko wojenko, Rozkwitały pąki białych róż, My I Brygada, a zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni «Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była Polską». Mottem naszego przedstawienia są słowa: «Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia, to jest ta mała najbliższa ojczyzna. Nie urodziliśmy się dla nas, lecz dla naszej Ojczyzny. Nie pytajmy, co może zrobić dla nas Ojczyzna. Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić!». Na zakończenie pani Dyrektor Marzanna Geisler odczytała list od pana Macieja Płażyńskiego prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska, który był również zaproszony na naszą uroczystość. Nie mógł przyjechać ze względu na swoje wcześniejsze zobowiązania, ale bardzo ciepło wspomina wizytę w naszej szkole w maju 2009 roku.

Ania Bagińska klasa IIIa gim.

dzien.niepodleglosci
galeria...

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.