Wizyta uczniów naszej szkoły w Rzymie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

11 – 16 luty 2010 – wizyta uczniów naszej szkoły w Rzymie


Galeria...

Już drugi rok trwa wymiana uczniów między Szkołą Polską w Rzymie a naszą szkołą. Jest to wspaniała okazja do poznania innego kraju, jego kultury i historii, a także stylu życia rówieśników. W tym roku do Włoch wyjechała grupa harcerzy pod opieką Pani Małgorzaty Umerskiej i Pani Kamili Kulak.

Nie sposób w krótkiej notatce opisać wrażeń z tej podróży. Każdy z uczestników ma wiele do opowiedzenia, ale wszyscy mówią to samo: BYŁO WSPANIALE.

Zwiedziliśmy główne zabytki Rzymu : Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Panteon. Mieliśmy okazję wędrować po zaśnieżonym Rzymie. Odwiedziliśmy Polską Szkołę przy via Pietro Della Valle i spotkaliśmy się z jej dyrektorem, Panią Danutą Stryjak. Byliśmy w Watykanie, gdzie zwiedzaliśmy majestatyczną bazylikę Świętego Piotra oraz odwiedziliśmy grób Jana Pawła II. Sobota, 13 lutego, była dniem rodzinnym. Tego dnia każdy z nas spędzał czas z rodzinami gospodarzy. W niedzielę, 14 lutego, pojechaliśmy na wycieczkę w okolice Neapolu. Byliśmy w kraterze czynnego wulkanu Solfatara oraz zwiedziliśmy starożytne Pompeje leżące u stóp Wezuwiusza.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy. Smutno było we wtorek na lotnisku w Rzymie, bo przez ten krótki czas zdążyliśmy zżyć się z naszymi „ włoskimi rodzinami”, które tak ciepło i serdecznie nas gościły. Niektórzy chętnie zostaliby dłużej. Niektórzy z pewnością pojadą do Włoch w wakacje. Na pewno wszyscy długo będziemy wspominać czas spędzony z naszymi przyjaciółmi.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.