Konkurs „Być Polakiem”

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
byc_polakiem

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego Konkursu "Być Polakiem" zapraszam Państwa do zapoznania się z jego ideą oraz do pomocy w promocji tego ważnego wydarzenia wśród dzieci i młodzieży polonijnej, nauczycieli, organizacji, instytucji oraz szkół poza granicami Polski.

Patronat nad Konkursem objęło wiele ważnych dla Polski osób. Do tego zaszczytnego grona należą między innymi: były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa; Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek; Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Longin Komołowski oraz Harcmistrzyni ZHP, córka Prezydenta na Uchodźctwie Jagoda Kaczorowska. Do Komitetu Honorowego należy także Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Radosław Sikorski

Pierwsza edycja Konkursu poświęcona była 30-tej rocznicy powstania i rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" i wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród młodzieży polonijnej. Tegoroczna edycja  Konkursu ma przybliżyć Polskę i jej historię młodym ludziom. Będzie to forma zaproszenia młodzieży do osobistej refleksji nad potrzebą kultywowania polskiej tradycji i języka oraz rolą Polaków w kształtowaniu europejskiego i światowego dziedzictwa. Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do poszukiwania polskich śladów i wpływu Polaków na rozwój krajów, w których obecnie mieszkają. Będzie to z pewnością ciekawa i pouczająca  lekcja patriotyzmu. Przewidujemy udział w Konkursie dzieci i młodzieży w wieku 8-19 lat mieszkającej i uczącej się w krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki, Azji, Australii. Formą prac konkursowych będą prace pisemne i multimedialne.

Wierzę, że idea Konkursu jest Państwu bliska i przyjmą Państwo nasze zaproszenie do zapoznania się z Regulaminem Konkursu, tematami prac w trzech grupach wiekowych oraz propagowania Konkursu poza granicami Polski. Informacje o Konkursie dostępne są także na stronie Fundacji: www.swiatnatak.pl

Z wyrazami szacunku,

Dagna Janasz

Sekretarz Konkursu

Fundacja "Świat na Tak"

Al. J. Ch. Szucha 27

00-580 Warszawa
tel./fax. 22 629 35 75

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.swiatnatak.pl

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.