Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika - 21 luty 2014

 Do  imprez, które wpisały się na stałe w kalendarz biblioteki szkolnej, należy uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelnika. Jest to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników szkolnej książnicy. Odbywa się ono corocznie w drugim semestrze, kiedy mali żacy znają cały alfabet i umieją już czytać.

Galeria...

W piątek 21 lutego 2014r. pasowani byli uczniowie klasy I a nauczania ramowego oraz  klasy I a nauczania uzupełniającego, a w sobotę, 22 lutego,  zaszczytne miano czytelnika otrzymały dzieci z klasy I b i I c nauczania uzupełniającego.

Na początku uroczystości pierwszoklasiści zostali przywitani przez bibliotekarza. Następnie klasa I nauczania ramowego obejrzała inscenizację baśni Janiny Porazińskiej pt. „ O dwunastu Miesiącach”, która przygotowała specjalnie dla niej  klasa II b pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Purgat, a uczniowie nauczania uzupełniającego mieli możliwość zobaczyć scenkę oparta na wierszach o zwierzętach – przedstawiły ją dzieci z klasy V a naucz. uzup., pod opieką  pani Anny Piłat. 

Następnie nasi najmłodsi wykazali się wiedzą na temat  podstawowych zasad dbania o książki, pochwalili się znajomością regulaminu biblioteki oraz umiejętnością czytania. Rozwiązali również wiele bajkowych zagadek, za które otrzymali lizaki ufundowane, jak zawsze, przez nieocenioną Radę Rodziców Nauczania Ramowego i Uzupełniającego.

Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani  na czytelników szkolnej biblioteki.

Od tej chwili stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej książnicy i mogli po raz pierwszy wypożyczyć wybrane samodzielnie książki. Na pamiątkę otrzymali zakładki wykonane przez  starszych kolegów pod opieką pani Danuty Szulgi  oraz list do rodziców propagujący zalety głośnego czytania.

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.