Inscenizacja „Zemsty” Aleksandra Fredry

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dni Kultury Polskiej - Inscenizacja „Zemsty” Aleksandra Fredry, 29.05.2015

Z okazji Dni Kultury Polskiej i w ramach obchodów Roku Teatru Polskiego dnia 29 maja 2015 roku klasa I B gimnazjum pod kierunkiem polonisty Pana Daniela Zatorskiego przygotowała inscenizację teatralną komedii Aleksandra Fredry pt. ”Zemsta”. Bez tej sztuki nasza scena narodowa zdecydowanie nie byłaby tym, czym jest dzisiaj.

         Tę zabawną komedię śmiało można zaliczyć do klasyki gatunku. Utwór, który powstał w XIX wieku oparty na autentycznej historii sporu dwóch sąsiadów pozostaje nad  wyraz aktualny dla współczesnych widzów, mimo niełatwego w odbiorze języka. Trudne zadanie mieli więc nasi gimnazjaliści, którzy podeszli jednak do przygotowań i realizacji z ogromnym entuzjazmem, wcielając się w rolę bohaterów Fredry i przygotowując wspaniałe kostiumy.

         Zaangażowanie uczniów doceniła publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła młodych aktorów.         

         Formuła „bawiąc, uczyć” zastosowana przez mistrza Fredrę sprawdziła się i tym razem. Wielu gimnazjalistów zrozumiało, że lektury szkolne wcale nie muszą być nudne, a jeśli podejdzie się do nich w sposób otwarty i twórczy „ożywają”, odkrywając przed czytelnikiem lub widzem barwny, fascynujący świat.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.