„Omnibus wiedzy o Polsce” po raz pierwszy na nauczaniu uzupełniającym

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

„Omnibus wiedzy o Polsce” po raz pierwszy na nauczaniu uzupełniającym

     W ramach obchodów Dni Kultury Polskiej w Atenach został zorganizowany w naszej szkole Omnibus wiedzy o Polsce , tym razem w sobotę 30 maja 2015 r. , czyli dla uczniów nauczania uzupełniającego. Formuła konkursu była nieco inna, ponieważ w tym roku przybrał on charakter turnieju polonijnego. Obok reprezentantów klas gimnazjalnych: Ib, IIa, IIb, IIIa ( z piątku ), IIIb i licealnych: Ia , Ib , wzięli w nim udział także przedstawiciele organizacji i środowisk polonijnych. Nasi  szanowni goście: p. Karolina Smaga Zastępca Kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Atenach, p. Mirosław Gojdż Kierownik  Wydziału   Promocji Handlu i Inwestycji, ojciec Kazimierz Faron proboszcz Parafii pod wezwaniem Serca Chrystusa Zbawiciela w Atenach , p. Ewa Sakowska  Towarzystwo Kultury Polskiej im. J. Słowackiego w Atenach, p. Wioletta Walczyk Zrzeszenie Polaków w Grecji „Książę Mieszko”, p. Bożena Papathanasiou Rada Rodziców Nauczania Uzupełniającego oraz p. Marzena Mavridis Rada Rodziców Nauczania Uzupełniającego wzmocnili reprezentacje poszczególnych klas.

Galeria...

Następnie rozpoczęły się „zmagania”. Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące historii, geografii i literatury polskiej. Musieli także odgadnąć, z którego znanego polskiego serialu pochodzi podany fragment muzyczny.

W przerwach pomiędzy pytaniami odbywały się konkurencje dodatkowe. Uczniowie musieli zaśpiewać  fragmenty popularnych polskich piosenek czy też zatańczyć polkę obracaną. Śmiechu było przy tym co niemiara.

Jak na każdej ekskluzywnej imprezie  nie zabrakło także pokazu mody, który polegał na zaprezentowaniu „Symbolów Polski”, czyli strojów charakterystycznych dla szeroko pojętej kultury polskiej. Pomysłowość naszych uczniów nie miała granic : począwszy od polskich turystów , których znakiem firmowym była torba z „Biedronki” aż do Warszawskiej Syrenki z długim rybim ogonem i z tarczą, w  którą „wcielił się” kolega z klasy!

Ocenie jury podlegały także wcześniej przygotowane przez uczniów plakaty pod hasłem :
„Kocham Cię Polsko za…  ” oraz tradycyjne polskie ciasta, wśród których nie zabrakło sernika, makowca, jabłecznika, czy tortu truskawkowego. Pycha! 

 

I wreszcie nadszedł  ten moment, na który czekano z niecierpliwością – podliczenie punktów na tablicy. Wszystkie klasy zaprezentowały się świetnie, ale któraś musiała wygrać. I była to klasa I a LO, drugie miejsce przypadło klasie III a gimnazjum, a trzecie III b gimnazjum. Zwycięska klasa otrzymała czek na 200 euro, który został ufundowany przez Ambasadę RP w Atenach. Pozostali zawodnicy dostali w prezencie albumy, ukazujące piękno polskiej przyrody.

 

Organizatorki, czyli p. Joanna Figura i p. Edyta Karakotsoglou  serdecznie dziękują  wszystkim obecnym za udział we wspólnej zabawie.

Impreza została objęta honorowym patronatem przez Ambasadę RP w Atenach oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

 

 

Omnibus wiedzy o Polsce dla gimnazjum i liceum - nauczanie uzupełniające- 30.05.2015

Posted by Zespół Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach on 1 czerwca 2015

KLASA

I RUNDA PYTAŃ

KARAOKE

II RUNDA PYTAŃ

POLSKIE SYMBOLE

III RUNDA PYTAŃ

TANIEC

PLAKAT

CIASTO

RAZEM

IB GIMN.

10

2,5

6

4,5

10

4,5

4,5

5

47

IIA GIMN.

11

3

8

5

8

5

3

5

48

IIB GIMN.

14

3.5

8

5

8

4,5

4

4,5

51,5

IIIA GIMN.

15

5

7

5

10

5

3,5

4

54,5

IIIB GIMN.

12

4,5

10

4,5

10

5

3,5

3,5

53

IA LO

15

4

10

5

10

5

5

3,5

57,5

IB LO 

11

4,5

7

5

8

5

5

5

50,5

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.