Kim jest Patron naszej Szkoły? Projekt edukacyjny

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kim jest Patron naszej Szkoły? Projekt edukacyjny

 Zygmunt Mineyko

    Zygmunt Mineyko miał nadzwyczajnie barwny i ciekawy życiorys, który mógłby wypełnić karty niejednej powieści przygodowej. Został honorowym obywatelem dwóch Ojczyzn – Polski i Grecji, a ponadto Patronem naszej Szkoły.

     Wiedza na jego temat wśród uczniów wielokrotnie okazywała się jednak niewielka. By ten stan rzeczy zmienić, w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych nauczania uzupełniającego pod kierunkiem polonistów: Pani Alicji Wawrzynowicz oraz Pana Daniela Zatorskiego wzięli udział w projekcie edukacyjnym poświęconym Zygmuntowi Mineyce.

      Klasy I-III szkoły podstawowej mogły wykazać się talentem plastycznym w konkursie rysunkowym, zaś liceum otrzymało zadanie najtrudniejsze – opracowanie artykułu hasłowego do Wikipedii, który zawierałby pełną biografię Patrona naszej Szkoły, gdyż jak się okazało takiego hasła w języku polskim dotychczas brakowało. Z zadaniem tym najlepiej poradziła sobie trójka uczennic z I A LO uzup.: Klaudia Laskowska, Aleksandra Piekarska i Ilona Skrobak. Efekty ich pracy można odnaleźć tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Mineyko

       Największy ciężar organizacji przyjęli na siebie uczniowie klas II i III gimnazjum, którzy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przygotowali wiele atrakcji. W toku prac nad projektem na podstawie biografii Zygmunta Mineyki gimnazjaliści stworzyli scenariusz gry terenowej oraz quizu edukacyjnego z uwzględnieniem kolejnych etapów życia i najważniejszych osiągnięć wielkiego Polaka.

    Dnia 7 marca 2015 r. nasza szkoła zamieniła się w wielowymiarową „planszę” do gry, w której wzięli udział uczniowie sześciu klas IV – VI szkoły podstawowej. Trzyosobowe drużyny na podstawie otrzymanej mapy miały odszukać ukryte w różnych miejscach w szkole stanowiska – dekoracje reprezentujące kraje, które odwiedził nasz Patron. Tam czekali już na nich starsi uczniowie, którzy przygotowali zadania tematyczne wymagające sprawności intelektualnej oraz zręczności i wyobraźni. Na Syberii, gdzie Mineyko zajmował się kupiectwem, gracze musieli rozwiązać zadanie matematyczne; we Włoszech, gdzie uczęszczał do szkoły wojskowej – wykazać się zręcznością i dyscypliną; na Litwie, gdzie kończył gimnazjum – wiedzą ogólną; we Francji - odnaleźć ukryte słowa i po przetłumaczeniu uzupełnić nimi luki w starym dokumencie; a w Grecji zrekonstruować szkic starożytnej świątyni i wszystko to wykonać oczywiście w jak najkrótszym czasie.

            Finałowy quiz na placu szkolnym wywołał ogromne emocje wśród zawodników i dopingujących ich klas. W kolejnych rundach drużyny mogły wykorzystać poznane podczas lekcji oraz w grze fakty z biografii naszego Patrona, a także zabłysnąć talentem poetyckim. Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyła ostatecznie klasa IV b uzup., która z okrzykami radości uhonorowała swoich reprezentantów – zdobywców głównej nagrody ufundowanej przez Radę Rodziców – wycieczki do Parku linowego dla całej klasy .

            Kolejny raz przekonaliśmy się, że poprzez zabawę i twórczą pracę, a przede wszystkim przekazując swoją wiedzę i doświadczenia innym, uczymy się najlepiej i każdy uczeń – nawet najmłodszy też może być czyimś nauczycielem.

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.