Dzień Patrona

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzień Patrona - Zygmunt Mineyko – odkrywca, inżynier i konstruktor

 ZYGMUNT MINEYKO – ODKRYWCA, INŻYNIER I KONSTRUKTOR

dekoracja

Galeria... 

Projekty klasowe
II a SP
III a SP
III b SP
IV - VI
I gim
II gim
III gim

6 marca 2015 r. w Szkole Polskiej nauczania ramowego obchodziliśmy  jak co roku święto naszego patrona.

Organizatorzy uroczystości  p. Joanna Kubiak i p. Beata Oziębłowska  pamięć o Zygmuncie Mineyko w tym roku postanowili uczcić nieco inaczej. Wyróżniliśmy naszego patrona jako człowieka, który bardzo cenił naukę, wiedzę i wykształcenie, dzięki któremu w trudnych czasach potrafił zawsze się odnaleźć i wiele dobrego zdziałać, nie tylko dla swojej ojczyzny, ale dla każdego kraju, w którym przebywał i postanowił żyć. A było tych krajów wiele, jak widać na poniższej mapce. 

Naśladując naszego Patrona uczniowie zaprezentowali swoje  umiejętności, zdolności i talenty. Okazało się, że my również mamy w swoim gronie konstruktorów, projektantów, innowatorów, poetów, piosenkarzy i aktorów.

Przygotowania do obchodów tego dnia trwały kilka tygodni, bowiem każda klasa miała do przygotowania kilka zadań. Jednym z nich było przedstawienie  i przybliżenie niezwykle barwnego życiorysu naszego patrona. Niektóre klasy przygotowały to w formie prezentacji multimedialnej, inne w formie scenek, jeszcze inne w formie wierszy i/lub piosenek.  Drugim bardzo ważnym zadaniem było wykonanie pomocy dydaktycznych przydatnych do różnych przedmiotów. 
Rezultaty można zobaczyć w prezentacji więcej...

Publiczność tłumnie zebrała się na placu szkolnym oczekując z niecierpliwością występów kolegów i koleżanek ze starszych i młodszych klas.

Publicznośc

 

Wszystkie zadania oceniała komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Marzanny Geisler.  Wybór był bardzo trudny, bowiem wszystkie klasy wykazały się niebywałą fantazją i pomysłowością.

jury

Powitanie,  prezentowanie poszczególnych klas oraz krótki życiorys Patrona przedstawili:  Paulina Pietrusiak, Michał Nalepa z klasy I A gimnazjum oraz Weronika Kłok i Aleksander Kałaska z klasy IV A.

konferansjerzy

 

Podziękowania

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania:

  • Radzie Rodziców Nauczania Ramowego za zafundowanie nagród

  • Pani Dyrektor Marzannie Geisler, pani Iwonie Szumilas z Rady Rodziców, nauczycielom i pedagogom - pani  Grażynie Adamidou, pani Marioli Kochanowicz i pani Jolancie Laconitis za pracę w jury konkursu

  • Pani Arlenie Zaporze i panu Krzysztofowi Chorążakowi za ogromną pomoc przy montowaniu dekoracji i organizacji imprezy

  • Konferansjerom: Paulinie Pietrusiak i Michałowi Nalepie z klasy I A gim oraz Weronice Kłok i Aleksandrowi Kałasce z klasy IV A

  • Kamilowi Straszewskiemu, Patrykowi Milczanowskiemu i Patrykowi Czuchrajowi za pracę przy obsłudze sprzętu nagłaśniającego

  • Członkom Koła Fotograficznego  i jego opiekunowi panu Sławomirowi Bagińskiemu za zdjęcia i wideo z uroczystości

  • Wszystkim uczniom za przygotowanie bardzo ciekawych inscenizacji i projektów, a wychowawcom, nauczycielom różnych przedmiotów  i rodzicom za wsparcie i pomoc .

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.