Legenda Artura Oppmana ”Złota kaczka”

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Legenda Artura Oppmana ”Złota kaczka” w wykonaniu kl. IVa n. ramowego.

      W ramach  obchodów Dni Kultury Polskiej zorganizowanych w naszej szkole w dniach 25-27maja 2017r. kl. IV a nauczania ramowego przygotowała inscenizację legendy Artura Oppmana pt. “Złota kaczka”.

DSC 0531

DSC 0687

 Zaprezentowała ją szkolnej społeczności w dniu inauguracji Dni Kultury Polskiej  jako jedną z kilku przedstawianych tego dnia legend, związanych z nadwiślańskimi miastami.

(Hasłem tegorocznych Dni Kultury była rzeka Wisła , a wraz z nią nadwiślańskie miasta z ich starą i piękna kulturą, której elementem są właśnie legendy.)

Uczniowie kl. IVa z pasją i talentem wcielili się w role  postaci z warszawskiej opowieści  o ubogim szewczyku Lutku, dla którego nie pieniądze, lecz dobre i wrażliwe serce okazało się być największą wartością.

  Młodzi aktorzy odegrali swoje role wspaniale i w pełni zasłużyli na gromkie brawa, jakie rozległy się po przedstawieniu.

DSC 0514

 Serdecznie im gratulujemy pięknego występu!

Wyrazy szczerego uznania należą się  Rodzicom uczniów kl. IVa, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do pomocy w przygotowaniu przedstawienia.

Ich dziełem była  scenografia oraz imponujące rekwizyty. (Furorę zrobiła naturalnej wielkości bryczka skonstruowana przez ojca jednego z uczniów, któremu bardzo dziękujemy i gratulujemy zarówno pomysłów, jak i talentu do ich realizacji.)

Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc!

Potwierdzili Oni prawdziwość powiedzenia, że chcieć, to móc! 

wychowawczyni  klasy Jolanta Bałdos 
oraz
nauczycielka języka polskiego Anna Sardis

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.