„Opowieść o Wiśle” program artystyczny przygotowany przez kl. IIb i Va n. uzupełniającego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Opowieść o Wiśle” program artystyczny przygotowany przez kl. IIb i Va n. uzupełniającego.

Motto: „Wisło, rzeko płynąca w przeszłość...” (K.K. Baczyński)

         W ramach tegorocznych obchodów Dni Kultury Polskiej na nauczaniu uzupełniającym kl. IIb i Va przygotowały program artystyczny pt. „Opowieść o Wiśle”, oparty na legendzie o pochodzeniu królowej polskich rzek.

 

       Wisła - będąca symbolem polskości i  naszym  naturalnym  oraz historyczno-kulturowym  dziedzictwem - była hasłem tegorocznych Dni Kultury w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły.

  

       Opowieść o  królu Beskidzie, jego żonie Boranie i ich trojgu dzieciach, przedstawiająca  legendę o pochodzeniu Wisły, wpisała  się bardzo dobrze w temat tegorocznych obchodów.

       Wraz z Białką i Czarnuszką ( personifikacje Białej i Czarnej Wisełki) przemierzyliśmy długą drogę od Baraniej Góry aż po Bałtyk, zatrzymując się po drodze w kilku głównych nadwiślańskich miastach (Kraków, Warszawa, Toruń, Gdańsk), podziwiając ich herby i hejnały, a także wsłuchując się w piękne słowa poezji poświęconej tym najstarszym siedzibom polskiej kultury.

        Uczniowie kl. IIb i Va znakomicie spisali się zarówno jako odtwórcy postaci z legendy, jak i jako recytatorzy, dostarczając zgromadzonej publiczności wielu   estetycznych przeżyć. Mknącej przez Polskę Wiśle   towarzyszyła piosenka „Wytrysła Wisła”, którą pięknie zaśpiewali uczniowie z kl. IIb.

                                      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za pomoc w przygotowaniu scenografii i strojów do naszego przedstawienia.  Ich pomoc jak zawsze była dla nas bezcenna! 

Opiekunki kl.IIb i Va A.Gwizdała i A. Sardis

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.