Spotkanie samorządów klasowych z Rzecznikiem Praw Dziecka

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czy prawa zawarte w Konwencji Praw Dziecka są respektowane we współczesnym świecie?

Spotkanie samorządów klasowych z Rzecznikiem Praw Dziecka

Samorząd Szkolny zaprosił Pana Rzecznika na spotkanie zorganizowane przez Panie: Mariolę Kochanowicz i Joannę Figurę, moderowane przez przewodniczącą szkolnej społeczności - Athinę Gondek, podczas którego uczniowie mieli okazję zadać frapujące ich pytania, na które reprezentant praw dzieci skrupulatnie i wyczerpująco udzielił odpowiedzi. Dzięki przygotowanemu wcześniej przez Pana S. Bagińskiego nagraniu wideo swoje pytania do rzecznika mogli wystosować również uczniowie nieobecni na spotkaniu. 

Spotkanie było niezwykle interesujące i wzbudziło głębokie emocje wśród młodzieży (na szerszą relację z tego wydarzenia zapraszamy do najnowszego numeru gazetki Życie Szkoły). Samorząd szkolny wręczył Panu ministrowi pamiątkowy podarunek - akwarelę przedstawiającą tegoroczną Laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla - siedemnastoletnią Malalę Yousafzai – walczącą o prawo do edukacji dziewcząt. Pracę wykonała Aleksandra z kl. 3a gimnazjum.


To spotkanie niewątpliwie pozwoliło głębiej zrozumieć jak ważne jest respektowanie praw dzieci na co dzień i wsłuchiwanie się w ich naturalne potrzeby oraz znaczenie przykładu płynącego od dorosłych, a uczniom naszej Szkoły, uświadomiło, że mają oni naprawdę oddanego sprzymierzeńca w osobie Pana Rzecznika Marka Michalaka.

 

Filmy wideo zarejestrowane podczas wizyty Rzecznika i na spotkaniu z młodzieżą posłużą jako materiały edukacyjne na godzinach wychowawczych. 

 

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.