szkoła

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Powinna być ona nie tylko przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły, ale musi też spełniać narzucone jej z góry zadania. Podstawowym zadaniem naszej biblioteki jest gromadzenie księgozbioru niezbędnego do wspierania edukacji i rozwoju intelektualnego uczniów nauczania ramowego i uzupełniającego oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. A ponieważ jest to jedna z nielicznych polskich bibliotek tego typu na terenie Grecji, staramy się również zaspakajać potrzeby rodaków chcących posmakować obcowania z literaturą w naszym języku ojczystym.

W naszej pracy staramy się zapewnić odwiedzającym nas jak najlepsze warunki. W bibliotece możecie znaleźć ważne informacje na interesujące Was tematy, ciekawe książki, słowniki i encyklopedie. Każdy może wybrać odpowiadającą mu pozycję prosto z półki. Nikt Was tu nie będzie oceniał, ani komentował Waszych wyborów i zamiłowań czytelniczych. Oczywiście, każdemu służymy radą i pomocą. Dla wszystkich drzwi naszej biblioteki stoją otworem!

NOWOŚCI

Aby wyjść naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom użytkowników biblioteki, staramy się wzbogacać księgozbiór w nowości wydawnicze. Dużą pomoc okazuje nam corocznie Rada Rodziców nauczania ramowego i Rada Rodziców nauczania uzupełniającego. To przede wszystkim dzięki ich uprzejmości zyskaliśmy w tym roku dużą ilość literatury młodzieżowej oraz kilka pozycji, które z pewnością zainteresują dorosłych naszych czytelników.

CZASOPISMA

Nasza biblioteka gromadzi również wydawnictwa ciągłe, wśród których należy wymienić przede wszystkim: „Świerszczyk” i „Płomyczek”- czytane przez najmłodszych użytkowników, „Chip”, „Cogito” i „Mówi wieki” – przeznaczone dla młodzieży oraz „Wspólnota polska”. Pozycje te są dostępne w czytelni.


ROK SZKOLNY 2016 / 2017

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK 8.00 – 14.00

WTOREK 8.00 – 14.00

ŚRODA 8.00 – 14.00

CZWARTEK 9.00 – 13.00

PIĄTEK 8.00 – 12.30 oraz 16.10 – 20.40

SOBOTA 8.00 – 15.00

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH


OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH WIĘCEJ…


ROK SZKOLNY 2014 / 2015

Miesiąc październik jest miesiącem szczególnym w naszej szkole, gdyż obchodzimy wtedy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tak było również w tym roku. Biblioteka przygotowała z tej okazji kilka konkursów oraz spotkań dla dzieci i młodzieży, a wszystko odbyło się w klimacie i kolorze jesieni, która zjawiła się nie tylko za oknem, ale przyszła też do naszej małej książnicy. Na stoliku znalazł się kosz z darami jesieni, pełen winogron, oliwek, jarzębiny, złotych liści, kasztanów i szyszek. W takiej atmosferze dzieci z klasy IIa i III a miały okazję poznać wiersze o jesieni, zaprezentowane przez panią Grażynę Adamidu i panią Annę Piłat. Po zajęciach wypożyczyły książeczki „z poezją jesienną” i zostały poproszone o przygotowanie ilustracji do wybranego przez siebie wiersza. Powstały piękne prace, które zostaną umieszczone w szkolnej gablocie.