Pożegnanie klasy IIILO - 24.04.2009r.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pożegnanie klasy III LO – rocznik 1990

Andres Fogh Rasmussen – sekretarz generalny NATO zwany przez media szczęściarzem z Kopenhagi ma swoje życiowe credo:
„ W polityce liczą się tylko ludzie o twarzach pokrytych potem i krwią”
 

                W życiu, podobnie jak w polityce, a może raczej tylko w życiu to credo sprawdza się o wiele częściej. Naród do przodu pchają ludzie pracowici, uparci, ambitni, sumienni, zdyscyplinowani, coraz lepiej wykształceni, który towarzyszy też pojęcie cnoty w rozumieniu starożytnych, czyli prawość, uczciwość i szlachetność- pojęcia tak „drążone” przez duchowych mentorów Polaków- Kochanowskiego i Herberta, a z którego może dziś niewiele zostało. O ciężkiej pracy, uczciwości i wewnętrznym zdyscyplinowaniu młodzież uczyła się na lekcjach języka polskiego.
24 kwietnia 2009 roku o godzinie 11.00 W obecności pani wizytator z Ministerstwa Edukacji Narodowej Małgorzaty Skórki, dyrektora Zespołu Szkół Marzanny Geisler i wicedyrektora Beaty Panagiotopoulou, przewodniczącej Rady Rodziców Hanny Barczuk, zgromadzonych rodziców klasy III LO oraz Grona Pedagogicznego odbyło się uroczyste pożegnanie 23 młodych ludzi – absolwentów liceum Zespołu Szkół wyjeżdżających na egzaminy maturalne do Warszawy. Ci młodzi ludzie rozpoczęli w polskiej szkole w Atenach w roku 1997- roku powstania Zespołu Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach i ukończyli Liceum Ogólnokształcące w 2009 roku. Przez 12 lat byli wychowani w duchu tradycji narodowych, uczeni postaw patriotycznych, obywatelskich i proeuropejskich, przygotowani do życia w polskim społeczeństwie. Szkoła starała się ukierunkować ich życiowy sukces, nauczyć wytrwałości w dążeniu do celu, żelaznej woli i ciężkiej pracy, bo tylko to zapewni tej młodzieży miejsca w gronie wykształconych Europejczyków. Teraz widać dlaczego na początku został przywołany Rasmussen. Ci , którzy poznali gorzki chleb emigracji , zgodzą się z Herodotem , Mickiewiczem, Słowacki  i Norwidem, ze trzeba dużo siły i determinacji , aby wytrwać na przekór losowi i egzystencjalnym zawirowaniu. Parafrazując słowa Herodota , który o definicję szczęścia stwierdził , iż szczęśliwym można nazwać życie , gdy się je spędzi w ojczyżnie można by dodać jeszcze Słowackiego mówiąc , że „tam gdzie się kończy Polska , piekło się zaczyna” – ma się obraz egzystencji młodych ludzi dorastających na emigracji w XXI wieku.  Uroczysty program na cześć odchodzących absolwentów  przygotowała klasa I LO wraz z wychowawcą Grzegorzem Nowakiem , ale najważniejszym momentem było pożegnanie młodzieży przez wychowawcę  klasy III LO Beatę Goralewską, która razem z panią wizytator z Warszawy i dyrektorem ZS rozdała świadectwa ukończenia szkoły.  

 Trzy osoby otrzymały świadectwa z wyróżnieniem:
                                         Dominika Wycichowska – śr.5,81  
                                         Katarzyna Kozłowska – śr.5,18
                                         Anna Pańkowska – śr.4,9
       Wiele uczniów miało średnią powyżej 4 :
                                      Joanna Serwańska – śr.4,63
                                      Emila Kołomyjska –śr.4,45
                                      Patrycja Mikocewicz- śr.4,45
                                      Katarzyna Sajdak-śr. 4,18
                                      Karolina Tołoczko-śr.4,0

                 Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły i Polonii, reprezentowali młodzież na konkursach ogólnopolskich i polonijnych:
•    Katarzyna Kozłowska zakwalifikowała się do ogólnopolskiej olimpiady języka angielskiego
•    Adam Gorzeń zdobył III miejsce w Polonijnym Konkursie Historycznym
•    Patrycja Mikocewicz została uhonorowana przez Prezydenta Miasta Mielec Srebrnym Piórem za twórczość własną
•    Dawid Kiełb otrzymał wyróżnienie w XVII Ogólnopolonijnym Konkursie Recytatorskim im. Adama Mickiewicza „Kresy2008” w Białymstoku
•    Anna Pańkowska, Emilia Kołomyjska, Karolina Madejska , Katarzyna Kozłowska , Łukasz Lasiński wzięli udział w projekcie IPN- Instytutu Pamięci Narodowej „ Opowiem wam         o wolnej Polsce”
•    Daria Kozłowska, Daniel Skiba, Piotr Niewiedział. Mateusz Brandys, Adam Gorzeń , Anna Pańkowska to twórcy filmów krótkometrażowych zaprezentowanych podczas Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „ Athens-on” odbywającego się w ramach Tygodnia Kultury i Języka Polskiego  i wiele innych osiągnięć naukowych i sportowych.
          Listy Pochwalne Dyrektora Szkoły otrzymali: Dominika Wycichowska, Anna Pańkowska, Adam Gorzeń, Piotr Niewiedział i Patrycja Mikocewicz za szczególne zaangażowanie w życiu Szkoły i Polonii.
          Ponadto Rada Rodziców ufundowała Dominice Wycichowskiej najlepszej uczennicy w historii ateńskiej placówki kończącej Liceum Ogólnokształcącego ze średnią 5, 81 „ Oliwne Drzewko Sukcesu”, które od tego roku będzie przyznawane wybitnym absolwentom.
         Niepospolity polski historyk prof. Paweł Wieczorkiewicz powiedział kiedyś, że „nie ma żadnej historii, są tylko historycy”. Warto by to było powiedzieć tak: nie ma żadnej szkoły, są tylko uczniowie i profesorowie.

Miejcie tak za tak, a nie za nie bez światłocienia
Moim kochanym uczniom
Wychowawca III LO
Beata Goralewska

 


 Pożegnanie maturzystów 2009


galeria...

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego:

 W tym roku tradycyjne pożegnanie miało być mało tradycyjne.
Klasa III LO do zwyczajnych nie należała więc organizatorzy postanowili sprawić aby wszyscy w szkole o niczym innym przez następne kilka dni nie mówili.
Oczywiście zachowano pewne klasyczne części-był poczet sztandarowy, zaproszeni goście , przemówienia, nagrody książkowe i wiersze. Specjalnymi gośćmi honorowymi byli Jego Ekscelencja ambasador RP w Atenach Michał Klinger i przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej Małgorzata Skórka.
Uroczystość ta miała jedno podstawowe założenie:

MATURZYŚCI MIELI CZUĆ SIĘ NAJWAŻNIEJSZYMI OSOBAMI NA ŚWIECIE !

Program miał charakter wieloczęściowy. Chwile nostalgii i zadumy nad przeszłością i przyszłością przeplatały się z żartami, muzyką, skeczami, wesołymi aluzjami i konkursami no i oczywiście były prezenty-niespodzianki (choć i tak każdy wiedział, że będą to w tym roku misiaczki…).
Swoją chwilę mieli i goście i dyrekcja i nauczyciele i wychowawca i sami maturzyści. Uczniowie II LO bardzo dobrze wkomponowali się w program i zorganizowali wesoły konkurs z „wiedzy ogólnej”. Po ponad 2-godzinnym pożegnaniu na głównym placu szkolnym uroczystość została przeniesiona do Sali nr.15, czyli tam gdzie większość ważnych wydarzeń w historii klasy miała miejsce. Tam przedstawiono pokaz filmowy archiwaliów związanych z bohaterami uroczystości i kontynuowano już mniej oficjalnie ostatni dzień klasy III LO w szkole.
Klasa I LO pod kierunkiem p. Grzegorza Nowaka postanowiła zorganizować uroczystość wieloczęściową, pamiętną i wyjątkową. Czy udało się ? Trzeba by wysłuchać opinii zaproszonych gości, obserwatorów no i samych maturzystów. Wszyscy nie ukrywali zadowolenia z przebiegu wydarzeń a chyba najlepsza recenzje wystawili uczniowie II LO, którzy gremialnie stwierdzili, że oni sami chcieliby być tak żegnani w przyszłym roku…
Uzupełnieniem tych wydarzeń była specjalna zakładka dla maturzystów na stronie
koła historycznego „Hymet”.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.