Wycieczka klas VIa i VIb do Nafplio

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

          We wtorek, 19 maja 2009 roku, wybraliśmy się na wycieczkę do Nafplio - pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego. Opiekowały się nami panie nauczycielki: p. Katarzyna Kurkiewicz, p. Barbara Dłubakowska, p. Jolanta Bałdos oraz rodzice: p. A. Dubel i p. A. Sikora.
          Aby wyruszyć w drogę, zebraliśmy się w parku przy ulicy Aleksandras. Autobus szkolny zabrał nas z miejsca zbiórki o 8.30. Chociaż większość z nas zwiedzała już w Nafplio, byliśmy bardzo ciekawi, co nas czeka na miejscu. Naszym pierwszym przystankiem okazał się Korynt, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć Kanał Koryncki oraz kupić pamiątki i zrobić zdjęcia. Po półgodzinnym odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Drugim przystankiem były Mykeny. Zatrzymaliśmy się w pobliżu Skarbca Atreusza, zwanego też grobem Agamemnona, następnie robiliśmy zdjęcia klasowe i odpoczywaliśmy. W końcu dotarliśmy do najbardziej oczekiwanego punktu programu, czyli zamku w Nafplio. Mieliśmy okazję zobaczyć całe miasto z góry i zwiedzić pozostałości po nadmorskiej fortecy. Następnie przechadzaliśmy się uliczkami byłej stolicy Grecji i spędzaliśmy miło czas, dokonując zakupów i zwiedzając interesujące zakątki tego uroczego miasta. 
          Kiedy już nadszedł czas powrotu, wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas do restauracji Goody’s. Posileni, radośni i bogatsi o nowe informacje wróciliśmy do Aten. Wielu z nas zgodnie stwierdza, że była to najlepsza jak do tej pory wycieczka klasowa, a której przyszło nam brać udział.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.