Porozumienie w Atenach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Ustaleniami dotyczącymi rozwiązania sytuacji w polskiej szkole w Atenach zakończyła się dwudniowa wizyta w stolicy Grecji Krzysztofa Stanowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Wypracowano rozwiązanie dotyczące tegorocznych absolwentów gimnazjum, pragnących podjąć naukę w liceum. Uzgodniono, że nauka będzie odbywała się na terenie szkoły w Atenach pod kontrolą Zespołu Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą (w Warszawie). MEN sfinansuje naukę z przedmiotów humanistycznych i matematyki (w podobnym zakresie jak w trybie programu uzupełniającego), zaś rodzice uzupełnią tę naukę o co najmniej cztery kolejne przedmioty. W ramach istniejących przepisów MEN umożliwi uczniom uzyskanie świadectw promocyjnych i przystąpienie do matury.

- Należy podkreślić otwartość i zaangażowanie rodziców w poszukiwanie rozwiązania – mówi wiceminister Krzysztof Stanowski. – Osiągnięte porozumienie, polegające na podziale kosztów i zadań, gwarantuje jakość edukacji, a także zwiększa rolę i odpowiedzialność rodziców. Co najważniejsze, zapewnia dzieciom możliwość wyboru nauki zarówno w systemie polskim jak i greckim.

Podczas pobytu w Atenach Krzysztof Stanowski spotkał się też z wiceministrem edukacji Grecji Andreasem Lykourentzosem, który zadeklarował, że strona grecka zapewni dodatkowe godziny nauki języka greckiego dla wszystkich uczniów szkoły polskiej w Atenach w systemie ramowym, tzn. w pełnym wymiarze godzin. Jednocześnie wiceminister Krzysztof Stanowski otrzymał zapewnienie, że uczący się w greckim systemie edukacyjnym będą mieli możliwość nauki języka polskiego. (Źródło: http://www.polska-szkola.pl)

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.