Nagrody TV Polonia za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Doroczna Nagroda TV Polonia  dla pani Marzanny Geisler- Za zasługi dla Polski
i Polaków poza granicami kraju.

 Statuetką przedstawiającą postać Fryderyka Chopina są obdarowane osoby i instytucje, które zdaniem Kapituły Nagrody w szczególny sposób przyczyniły się do podtrzymania tożsamości narodowej Polaków rozsianych po całym świecie. 

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor!

 

 

Zdjęcia z uroczystości

Galeria...

 

W czwartek, 3 września, o godz. 19.30 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia dorocznych Nagród TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”.

Nagroda TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” jest przyznawana od 1995 r. Jej symbolem jest statuetka przedstawiająca Fryderyka Chopina autorstwa Doroty Banasik.
Laureatami nagrody są wybitni Polacy, którzy swoimi osiągnięciami rozsławiają na całym świecie polską kulturę, naukę, sztukę i sport.
Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Wanda Wiłkomirska, Jan Mokrzycki, Szkoła Polska w Atenach i w charakterze Laureata Nagrody Specjalnej: Prymas Polski, Kardynał Józef Glemp.
Z okazji wręczenia dorocznej Nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” TVP Polonia spotkała się z Laureatami na Zamku Królewskim w Warszawie.
Tegoroczną Galę uświetnił występ utalentowanej skrzypaczki Agaty Szymczewskiej, która jest laureatką I nagrody i złotego medalu XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu i wielu innych nagród i wyróżnień w tym TVP POLONIA. Zaproszeni goście usłyszeli Poloneza D-dur Henryka Wieniawskiego i Sonatę A-dur Césara Francka. Podczas koncertu solistce akompaniowała na fortepianie Justyna Danczowska. 


Laureaci tegorocznych nagród

 

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.