KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Komunikat dotyczy uczniów realizujących ramowy plan nauczania.

Stwierdzono 1 przypadek zakaźnej gruźlicy wśród uczniów ZS w Atenach. W związku z tym Urząd Wojewódzki ( Nomarchia Anatolikis Attikis ) wydał zalecenie wykonania próby tuberkulinowej – odczyn Mandoux ( mantou gia fimatiosi ) uczniom , którzy mieli bezpośredni kontakt z osoba chorą oraz wszystkim innym uczniom , którzy zauważą zmiany chorobowe. Badania może zlecić lekarz pierwszego kontaktu ( każdy patolog ), którego należy poinformować o zaistniałym przypadku gruźlicy w szkole lub oddział szpitala wojewódzkiego IKA  :   ul .  Mesogion   448  po   uprzednim    uzgodnieniu telefonicznym:  210 60 87 004,  w godzinach 9.00 – 13.00 ,  w każdy poniedziałek.

Uczniowie , którzy mieli bezpośredni kontakt z chorą osobą zostali poinformowani o konieczności wykonania badań przez p.M.Kochanowicz. Chora jest pod opieką lekarzy i wraca do zdrowia.

Gruźlica jest chorobą zakaźną  spowodowaną   zakażeniem prątkami gruźlicy. Nazwa "gruźlica" pochodzi od zmian widzialnych w badaniu histopatologicznym w tkance zmienionej gruźliczo - tzw. "gruzełków".

Z ostatnich danych wynika, że na gruźlicę choruje zaledwie 10% osób nią zarażonych. Zakażenie gruźlica może trwać bardzo długi okres i nie oznacza wcale konieczności wyklucia się choroby. Największe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby jest u osób starszych których układ odpornościowy jest osłabiony. Zachorowaniu również sprzyjają inne choroby oraz osłabienie organizmu W Polsce od wielu lat stosowane jest szczepienie ochronne wśród noworodków i jeśli konieczne - powtarzane w 2, 6 i 12 roku życia.

Objawy gruźlicy : rozpoczyna się generalnym osłabieniem, brakiem energii, szybkim męczeniem się, ponad przeciętną sennością, regularnie powtarzającymi się stanami podgorączkowymi oraz nocnym poceniem .  Charakterystycznym objawem gruźlicy płuc jest suchy kaszel który z czasem zmienia się w plucie krwią.
Pamiętajmy, że gruźlica atakuje różne narządy człowieka: najczęściej występuje gruźlica płuc, na drugim miejscu gruźlica układu moczowo-płciowego, a na trzecim kości i stawów.

Leczenie gruźlicy w większości przypadków odbywa się za pomocą leków przeciwgruźliczych , rzadko stosuje się leczenie operacyjne lub klimatyczne.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.