Wieczorek teatralny

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Tegoroczny wieczorek teatralny odbył się 25 maja o godzinie 18.00 i został przygotowany przez młodych aktorów z naszej szkoły, nad którymi nadzór sprawowały panie polonistki:
Edyta Karakotsoglou, Olimpia Repińska i Alicja Wawrzynowicz.
Program rozpoczął się od uroczystego powitania wszystkich przybyłych gości. Następnie uczennica klasy IV b Łucja Pąk zaśpiewała piosenkę dedykując ją wszystkim kochanym mamom z okazji ich święta. Uczniowie klasy IV b przygotowali przedstawienie pt. ,,Znani i lubiani” oparte na  wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima. Świetna dykcja i talent młodych aktorów umożliwiły widzom przeniesienie się do lat ich dzieciństwa.
Uczniowie klasy III c gim. samodzielnie dokonali parafrazy utworu naszego wielkiego romantyka A. Mickiewicza. ,, Świtezianka 2010” w ich wykonaniu wzbudziła  zachwyt publiczności. Szczególną atrakcją inscenizacji było jezioro w postaci dmuchanego basenu, wypełnionego po brzegi wodą, w którym aktorzy zażywali kąpieli. Było wówczas naprawdę mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.
Ostatnie przedstawienie pt. ,,Grecja kolebką kultury europejskiej” przygotowali uczniowie klasy IV c. Było ono oparte na fragmentach ,,Iliady” Homera i ,,Mitologii” J. Parandowskiego.
Bogata scenografia, wzorowane na starożytnych stroje i barwne makijaże stworzyły nastrój i wrażenie, iż akcja rozgrywa się na Olimpie. Dialogi młodych wykonawców wygłaszane były przy  greckiej muzyce.
Krótkie przerwy, potrzebne do zmiany dekoracji, umilały zaproszonym gościom piosenki w wykonaniu uczennic klasy III c gim. Magdaleny Młynarczyk i Samanty Lebryk.
Wieczorek teatralny zakończył się degustacją ciast przygotowanych przez rodziców klas czwartych. Całość uzupełniała wspaniała muzyka Mikisa Theodorakisa, idealnie oddając śródziemnomorski nastrój majowego wieczoru. O tym, ze impreza bardzo się podobała publiczności, świadczył głośny i bardzo długi aplauz widzów. Udział w tego typu wieczorkach teatralnych polecamy wszystkim, którzy choć na chwilę chcą się oderwać od codzienności.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.