"Walentynki" w naszej szkole

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miłość. Mówi się o niej, pisze, śpiewa, ryje w drewnie i kamieniu jej symbole. Jakie? Najbardziej znanym jest oczywiście czerwone serce, często uznawane za miejsce duszy i uczuć człowieka. Z kolei kolorem symbolizującym  miłość jest czerwień.
Wiedzą o tym z pewnością uczniowie naszej szkoły,którzy 14 lutego w Dniu Zakochanych odpowiedzieli na apel Samorządu Szkolnego i przyszli do szkoły ubrani w różne odcienie tej barwy. Osoby, które miały najciekawszy strój walentynkowy:
Patrycja Pyter uczennica klasy IIIa gimnazjum
Sara Gołąbek uczennica klasy VIa szkoły podstawowej
Pani Beata Oziębłowska nauczycielka języka angielskiego
Pani Hanna Tchórzewska nauczycielka języka polskiego
za kreatywność otrzymały symboliczne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Samorząd Szkolny był w tym dniu nie tylko zajęty obserwacją okolicznościowych strojów. Przekazywał również listy walentynkowe i tworzył ,,miłosną” ścienną gazetkę, na której można było przeczytać wiersze napisane przez uczniów naszej szkoły:

W dniu Walentego każdy okazuje swą miłość do bliźniego,
chłopak dziewczynie oddaje serce,
a ona mu pocałunek w podzięce.
Święty Walenty przyświeca im z góry
i nad ich miłością rozgania chmury./autorka ucz. kl. ILO

Małe dziecko ze skrzydłami
strzela z łuku czerwonymi strzałami.
Jedna we mnie trafiła
i całe moje życie odmieniła,
bo w Tobie się zakochałam
i od razu życie pokochałam./autor nieznany/


Walentynki przygotowali w naszej szkole uczniowie Samorządu Uczniowskiego z opiekunem Panią Joanną Figurą.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.