Athens International Radio „Dzień Muzyki”

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Athens International Radio – Air 104,4, wielojęzyczna stacja radiowa miasta Aten, po raz pierwszy świętowała „Dzień Muzyki”. 22 czerwca w 100 krajach i około 250 miastach na świecie bawiono się w rytmach różnorodnej muzyki. Do celebrujących dołączyła również społeczność polska żyjąca na terenie Aten.

Galeria...

Polską kulturę i tradycję wyrażoną poprzez taniec i śpiew zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół im. Z. Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach. Martyna Luba, uczennica klasy II gimnazjum A, swoim wspaniałym głosem i prezencją olśniła publiczność.

 

W jej wykonaniu usłyszano dwie piosenki w języku polskim. Duet: Natalia oraz Maciej Przysiwek również spotkał się z sympatią zarówno organizatorów jak i publiczności.

Z ogromnym zachwytem powitano Zespół Tańca Ludowego, przygotowany przez Panią Grażynę Adamidu, który wystąpił w pięknych strojach. Publiczność w rytmach polki i krakowiaka miała możliwość poznać „małą cząstkę” polskiej tradycji ludowej.

Zaangażowanie ZS w życie kulturalne oraz współpracę polskiej społeczności z różnymi narodami żyjącymi w Grecji przedstawiła w krótkiej prezentacji wicedyrektor szkoły Pani Beata Panagiotopoulou.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.