Wycieczka edukacyjno-integracyjna na Półwysep Peloponeski

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wycieczka edukacyjno-integracyjna na Półwysep Peloponeski dla uczniów nauczania ramowego i uzupełniającego.

W dniach 22-24 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: P. Roberta Stepaniuka, P. Daniela Zatorskiego i Sióstr Haliny Pierożak oraz Małgorzaty Bajwolskiej przebywali na wycieczce edukacyjno-integracjnej na Peloponezie.

            Półwysep ten słynie z przepięknych widoków, malowniczych wzgórz i urokliwych plaż, ale przede wszystkim z przebogatej historii, której zabytki można tu spotkać niemal na każdym kroku. Grupa została zakwaterowana w hotelu w miejscowości Tolo nad Zatoką Argolidzką w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Niewątpliwą atrakcją były codzienne kąpiele w morzu pod czujnym okiem ratownika.

            Program wycieczki obfitował w wyprawy do wielu interesujących miejsc zwiazanych z historią i mitologią Grecji takich jak: twierdza w Akrokoryncie, amfiteatr w Epidavros, ruiny starożytnych miast Argos i Mykeny oraz muzeów pięknie położonego kurortu nadmorskiego Nafplio z imponującym zameczkiem Bourtzi i górujacą nad miastem twierdzą Palamidi.

            Wycieczka poszerzyła nie tylko naszą wiedzę i znajomość historii czy mitologii Grecji, poprawiła kondycję fizyczną, ale przede wszystkim pomogła nam poznać się lepiej i zintegrować, przysparzając wszystkim niezapomnianych wrażeń.

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.