Człowiek nie żyje tylko dla siebie…

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Człowiek nie żyje tylko dla siebie…

27 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Międzynarodowym Świątecznym Bazarze Charytatywnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dziecka.Celem tego przedsięwzięcia było wsparcie osób najbardziej potrzebujących. W Bazarze wzięli  udział przedstawiciele 40 krajów, a  dochód ze sprzedaży różnorodnych produktów tradycyjnych i specjałów kulinarnych został przekazany na działalność przedszkola dla dzieci samotnych matek.  Bazar odwiedziło kilka tysięcy ludzi, a wśród nich przedstawiciele korpusów dyplomatycznych.

Zakupom towarzyszyły występy grup dziecięcych z różnych krajów. Polskę reprezentowały dwa zespoły taneczne naszej szkoły pod opieką Pani Grażyny Adamidu oraz klasa IVa pod opieką wychowawcy Pani Jolanty Bałdos. Członkowie zespołów zatańczyli tańce narodowe, a pozostali uczniowie zaśpiewali polską kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz piosenkę ludową „Szła dzieweczka”.

Udział uczniów naszej szkoły w  tej akcji charytatywnej wpisał się w apel Minister Edukacji Anny Zalewskiej, która ogłaszając rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu, powiedziała: "Człowiek żyje dla siebie, chce być zadowolony, ale musi żyć też dla drugiego człowieka, dla wspólnot, w których funkcjonuje.  Chodzi o to, żeby młodzież przyzwyczajać, że funkcjonują w społeczeństwie".

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.