Uczennica ZS w Atenach, Natasza Oleśkiewicz finalistą XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uczennica ZS w Atenach, Natasza Oleśkiewicz finalistą XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W dniach 5-7 kwietnia w Konstancinie-Jeziorna pod Warszawą odbyła się XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, w której udział wzięła uczennica ZS w Atenach, Natasza Oleśkiewicz.
Przystąpienie do zawodów centralnych poprzedzały 3 etapy Olimpiady, które odbyły się szkole. Dwa pierwsze składały się z części pisemnej, zaś trzeci był rozmową online z komisją z ORPEG. Dopiero uzyskanie pozytywnego wyniku w tej części gwarantowało zakwalifikowanie się do finału Olimpiady.
Zawody stopnia centralnego słusznie zostały przeprowadzone w Centrum Animacji Misyjnej oo. Pallotynów. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą lokalizację oraz niesamowitą atmosferę.
5 kwietnia odbyły się egzaminy ustne, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania związane z wybranym tematem z literatury oraz językoznawstwa. Rozmowa uczestnika z komisją polegała na udzielaniu odpowiedzi na konkretne pytania. Część pisemna odbyła się 6 kwietnia o godz. 9:00 i trwała 5 godzin do godz. 14:00. Spośród kilku dostępnych tematów rozprawek i interpretacji porównawczych, Natasza wybrała temat dotyczący wybranego pokolenia literackiego oraz argumentów za myśleniem generacyjnym.
Pobyt w Konstancinie był bardzo owocnym czasem pod względem kulminacji przygotowań, wysiłku intelektualnego, ale również z uwagi na możliwość spotkania rówieśników o podobnych zainteresowaniach, nie tylko tych humanistycznych.
Możliwość wzięcia udziału w Olimpiadzie oraz zdobyte doświadczenia sprawiają, że uzyskanie tytułu finalisty, a co za tym idzie licznych przywilejów tj. zwolnienie z matury z języka polskiego stają się tylko dodatkową gratyfikacją.

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.