Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w szkole w dn. 24 kwietnia odbył się apel poświęcony historii tego dnia.

Przygotowali go uczniowie klasy V b, którzy od wielu dni pracowali nad scenariuszem apelu dotyczącego akcji prowadzonej corocznie na całym świecie w dn. 22 kwietnia.

Uczniowie na tle symbolicznej dekoracji zaprezentowali krótką historię Dnia Ziemi oraz przedstawili postawy proekologiczne. Za pośrednictwem przygotowanych informacji starali się uwrażliwić na sprawy związane ze środowiskiem przyrodniczym.

Głównym przesłaniem Dnia było rozpowszechnianie wiedzy wśród uczniów szkoły i zorganizowanie różnorakich działań prowadzących do przeciwdziałania zanieczyszczaniu środowiska oraz dbaniu o Ziemię i jej zasoby, a przede wszystkich docenienie tego, co Ziemia nam ofiaruje.

W związku z tym zaprezentowane zostały stoiska ośmiu krajów, wybranych przez uczniów, w których obchodzi się Dzień Ziemi. Wybrano Polskę, Grecję, Austrię, Turcję, Hiszpanię.

Na stoiskach przygotowano drobny poczęstunek dla całej szkoły w postaci smakołyków pochodzących z danych krajów. Wśród nich były zakąski, potrawy, ciasta, owoce oraz warzywa. Każde stoisko było udekorowane w barwy i chorągiewki krajów oraz zawierały tablice informacyjne na temat Dnia Ziemi w poszczególnych państwach.

Wszystkim bardzo podobała się również przygotowana na ten dzień prezentacja pt. „Biel w przyrodzie” przedstawiająca najpiękniejsze elementy życia przyrodniczego w kolorze białym np. kwiaty, zwierzęta. Kolor ten został wybrany w związku z jego symboliką czystości i niewinności.

Spotkanie przygotowali uczniowie kl. V b wraz z rodzicami i wychowawcą Beatą Panagiotopoulou.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.