UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 NAUCZANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W piątek 16 czerwca i w sobotę 17 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów realizujących uzupełniający program nauczania.

 

Galeria...

W piątek 16 czerwca i w sobotę 17 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów realizujących uzupełniający program nauczania. Uczniowie odebrali dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce.

 Nie zabrakło również podziękowań dla Prezydium Rady Rodziców, którzy wspierają pracę szkoły.

 

 Podczas obu uroczystości w piątek i w sobotę został odczytany list Pani Anny Radeckiej Dyrektor ORPEG  w Warszawie, kierowany do uczniów, rodziców, pedagogów i pracowników szkoły.  Bardzo miłym akcentem było podziękowanie przygotowane przez Prezydium Rady Rodziców dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły.

 

 Rodzice i uczniowie przygotowali miłe niespodzianki dla nauczycieli, którzy wyjeżdżają z Grecji w najbliższym czasie.

W sobotę uroczystość rozpoczęła klasa VI b pod opieką pani Jolanty Laconitis.

 Następnie   pałeczkę przejęła klasa III liceum, która żegnała się już ze szkołą. Tak się szczęśliwie złożyło,że zaszczyciła nas swoją obecnością  sama  „Joanna Krupa”, która zapowiedziała cieszący się światową sławą „Tercet Egzotyczny”. 

Artyści z wielkim wdziękiem i talentem przypomnieli zebranym, że „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Następnie licealiści zaczęli nostalgicznie wspominać lekcje, które na zawsze pozostały w ich pamięci. Na przykład na zajęciach języka polskiego dowiedzieli się, że Juliusz Słowacki wielkim poetą był, i że jest to twierdzenie, pewnik, od którego nie ma odwołania, pomimo protestów i jęków klasy, że im się nie podoba. Na lekcjach geografii poznali bardzo prostą metodę wyznaczania uczniów do odpowiedzi i na pewno nikt z nich nie ośmieli się pokazywać na mapie bez wskaźnika! Na zajęciach z wiedzy o Polsce poznawali między innymi historię II wojny światowej i to niejako z pierwszej ręki, ponieważ „prawie na pewno” ich nauczycielka żyła w tamtych czasach i dlatego tak barwnie opowiadała o 1 września 1939 roku i pamiętała, że był to upalny, gorący dzień.

 Następnie licealiści stwierdzili, że religia była także bardzo ważnym elementem ich edukacji, więc podziękowali  siostrze katechetce, ale  już bardzo poważnie, ponieważ zrozumieli, że z Bogiem nie ma żartów.

Aby szkoła funkcjonowała właściwie, musi być w niej porządek. A kto o niego dba? Oczywiście Pani Wicedyrektor, tę prawdę uczniowie wyrazili parafrazując fraszkę Jana Kochanowskiego pt. „Na zdrowie”.

  Nasi absolwenci  nie zapomnieli także o Radzie Rodziców, która osładzała ich pobyt w szkole na różne sposoby, a to mikołajami bożonarodzeniowymi, a to zajączkami wielkanocnymi, lizakami, lodami, etc. etc. Wyrazili pięknie, z patosem i na kolanach swoją wdzięczność za „te dobrodziejstwa, którym nie masz miary”. 

Ważną osobą w szkole jest niewątpliwie także Pani Sekretarka i dlatego licealiści wspomnieli o „czarnych oczach”, które patrzą życzliwie na każdego ucznia przychodzącego do sekretariatu.
 Następnie już całkowicie na poważnie jeden z uczniów wygłosił przepiękne i wzruszające przemówienie, oddające głęboko przemyślane spostrzeżenia na temat ich pobytu w naszej szkole i wpływie, jaki na nich wywarła. Brawo!
Natomiast na koniec zostawili to, co według nich najlepsze, czyli życzenia i podziękowania dla Pani Dyrektor wyrażone w piosence o jakże wymownym tytule „Królową szkoły bądź”.

Po wystąpieniu abiturientów nastąpiło rozdanie nagród książkowych, które ufundowała Rada Rodziców Nauczania Uzupełniającego. Tegorocznym laureatom licznych konkursów oraz uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce nagrody wręczała Pani Dyrektor Marzanna Geisler oraz opiekunowie klas, którzy następnie wraz ze swoimi podopiecznymi udali się do sal lekcyjnych.

Wszystkim naszym uczniom i Rodzicom życzymy   dobrze zasłużonego odpoczynku!

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.