PROJEKT EDUKACYJNY ,,CZY ROŚLINY MOGĄ LECZYĆ?”

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Projekt edukacyjny biologii pt „Czy rośliny mogą leczyć?” 

Wybrani uczniowie klasy I A gimnazjum uczestnicząc w projekcie z biologii pt „Czy rośliny mogą leczyć?” próbowali zgłębić tajniki świata roślin, który jak się okazuje jest przebogatym zródłem niezwykłych leków i kosmetyków. 

Prezentacja

Zespół przekonał się, że gdy zachorujemy, nasza kuchnia i ogródek mogą dostarczyć nam skutecznych lekarstw na nasze dolegliwości, np., że przy zwykłych przeziębieniach sięgamy zazwyczaj po czosnek i cytrynę, kaszel  leczymy domowym syropem z cebuli, a napar z melisy pijemy na uspokojenie, a przed chorobą lokomocyjną chronimy się  żując kłącze imbiru. Nauczono się rozpoznawać podstawowe zioła lecznicze,  a także odróżniać napar, wywar, esencje, nalewki, kataplazmy od siebie.   Wiadomo też, gdzie najlepiej kupować zioła  i to, że nie można samodzielnie zażywać lekarstw.

Grupa w składzie: Justyna Józwik, Aleksandra Skok, Aleksandra Wyrwa, Damian Młynarczyk, Emanuel Józefczyk, Niloletta Szumska i Nikola Muca podzieliła się swoimi odkryciami i zdobytą  wiedzą  przygotowując  prezentację, którą przedstawiła wybranym klasom ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Koordynatorem prac  zespołu była  pani Joanna Kubiak.

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.